From BlenderWiki

Jump to: navigation, search
Blender3D FreeTip.gif
IMPORTANT! Do not update this page!
We have moved the Blender User Manual to a new location. Please do not update this page, as it will be locked soon.

Меню

Меню при натисканні клавіші «Пробіл» Space

Blender містить багато меню, доступ до кожного з них можливий: із заголовка вікна чи безпосередньо з місцезнаходження курсора миші за допомогою натискання відповідних комбінацій клавіш або клацання RMB Template-RMB.png на межі вікна або кнопці. Контекстне меню буде показуватися, якщо воно доступне для даного елемента інтерфейсу.

Крім того, меню з доступом до всіх команд Blender можна також викликами натисканням клавіші Space (пробіл) (як показано справа на малюнку). Просто почніть вводити ім'я потрібної команди і функція пошуку меню знайде всі елементи, які починаються з набраних вами літер. Коли цей список меню звузиться, клацніть LMB Template-LMB.png на потрібній вам команді або перейдіть на ню за допомогою клавіш «Вниз» чи «Уверх» та виберіть її клавішею «Ввід» Return/enter.

Якщо ви скучили за старим меню інструментів з версії 2.4x, ви можете активувати дещо на нього схоже, увімкнувши додаток 3D View: Dynamic Spacebar Menu на вкладці Add-Ons (Додатки) у вікні «Властивості» (Preferences window).

Дивіться детальніше про інсталяцію Додатків (Add-Ons) »

Деякі меню є контекстно чутливими і можуть бути доступними тільки при певних ситуаціях. Наприклад, меню «Спеціальне» (specials menu) (гаряча клавіша W) є повністю доступним у 3D вікні тільки поки режим «Правка» (Edit Mode) активний.

При роботі в Blender постійно перевіряйте активний режим та тип поточно виділеного об'єкта. Це дасть вам знати, які гарячі клавіші працюють на той момент.

Blender3D FreeTip.gif
Меню на Mac
Оскільки Blender не використовує стандартну систему меню OS при роботі на Mac, ви буде бачити зайву смужку меню вгорі екрану. Для її видалення дивіться пост [1] на Macworld, але це дуже складно. Як альтернатива: просто розгорніть вікно Blender на повний екран за допомогою останньої кнопки заголовка вікна «Інфо» (зазвичай знаходиться вгорі екрану).
Попередня: Контексти | Головна | Наступна: Панелі

Contents